Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 0 komentarzy

Stanisław Michalkiewicz dla NE

St. Michalkiewicz - Szanowni Czytelnicy! Zainteresowanych moimi książkami proszę o łaskawy kontakt z katolicką Księgarnią Internetową Tolle.pl z siedzibą w Lublinie. Moja autorska strona to http://michalkiewicz.pl/

Bezpieka chce sprowokować rozruchy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poseł Stefan Niesiołowski został wzięty do Platformy Obywatelskiej na chłopaka do pyskowania.

Ponieważ pyskuje już piąty rok, a przez ten czas bardzo często zapraszany jest przez różnych funkcjonariuszy do telewizji, więc najwyraźniej dopuścił sobie do głowy, że – jak to mówią Francuzi - fait la pluie et le beau temps (robi deszcz i pogodę tzn. sam wszystko ustawia) na tubylczej scenie politycznej. Rosjanie mają przysłowie, że każdy durak po swojemu s uma schodit (każdy wariat wariuje po swojemu), więc nie można z góry wykluczyć, że jest i taka ścieżka. Widocznie jednak nachodzą go od czasu do czasu lucida intervalla (przebłyski świadomości) podczas których marność jego platformianej konduity objawia mu się w całej ohydzie i śmieszności – i stąd, jak sądzę te widoczne już na pierwszy rzut oka zszarpane nerwy posła Niesiołowskiego, które aż się proszą o zbadanie przez jakiegoś dobrego weterynarza. Wścieklizna, jak wiadomo, jest chorobą odzwierzęcą – podobno również polityczna.

   Ale nie bez powodu Pan Bóg stworzył również durniów. Świat ma z ich przyczyny wprawdzie wiele udręki i paroksyzmów, ale też i pewne korzyści. Są oni bowiem na ogół szczerzy. Taki na przykład pan premier Tusk z miedzianym czołem idzie w zaparte i żadna siła nie skłoni go do szczerej odpowiedzi na jakiekolwiek proste pytanie – kto na przykład zabronił mu kandydowania w 2010 roku w wyborach prezydenckich. Tymczasem poseł Niesiołowski – inaczej. W rozmowie z red. Nizinkiewiczem, najwyraźniej dlaczegoś zirytowany (takie stany niezrozumiałego pobudzenia określane są w psychiatrii jako irritabilis) i zamianą niektórych zwłok ofiar smoleńskiej katastrofy i sobotnim marszem pod hasłem „Obudź się Polsko” powiada tak: „Ucieszyłbym się, gdyby PiS zrobił rewolucję i próbę zamachu stanu, bo to byłoby ostateczny koniec Kaczyńskiego i PiS. Panowie, róbcie rewolucję i szturm na Belweder!” Od razu widać, że pan poseł Niesiołowski niby coś tam wie, ale generalnie nie ma dobrego kontaktu z rzeczywistością. Ja na przykład odnoszę wrażenie, że to zachęcanie Jarosława Kaczyńskiego do zamachu stanu wskazuje, iż poseł Niesiołowski musiał coś słyszeć o planach bezpieczniackich watah, by w obliczu nadchodzącego krachu gospodarczego sprowokować gwałtowne rozruchy, pod pretekstem ochrony ustroju wyaresztować opozycję i malkontentów oraz przykręcić śrubę, na podobieństwo „surowych praw stanu wojennego”. Kto wie – może nawet otrzymał jakieś zadania na odcinku pyskowania, których chętnie się podjął, bo pewnie liczy na upieczenie dwóch pieczeni: zasłużenie się u mocodawców i pogrążenie Kaczyńskiego, któremu najwyraźniej nie może darować, że go kiedyś spuścił z wodą. Z drugiej strony widać, że kontakt z rzeczywistością ma słaby, skoro nawołuje do „szturmu na Belweder” – jakby tam znajdowało się jakieś centrum władzy. Tymczasem tam tylko mieszka z żoną prezydent Bronisław Komorowski, który żadnej władzy nie ma, a tylko świeci światłem odbitym od okupantów naszego nieszczęśliwego kraju, którzy dla sobie tylko wiadomych celów, na prezydenta wystrugali go z banana.
                                                   
Stanisław Michalkiewicz

KOMENTARZE

 • Jądro
  Lubię czytać Michalkiewicza, warto ----prawda?
 • @wald 23:18:30
  Warto i jeszcze raz warto, to prawda,
  Szczęść Boże @wald
 • "na prezydenta wystrugali go z banana"...
  Z sowieckiego... banana.
 • @
  "Ale nie bez powodu Pan Bóg stworzył również durniów."

  Nie Pan Bog stworzyl czlowieka, natomiast czlowiek, ktory nie slucha Stworcy, lecz slucha szatana, taki staje sie durniem.
  A poniewaz wiekszosc slucha szatana, dlatego mamy tylu durniow.

  Nie mieszjacie ludzie Pana Boga do waszych brudnych ineteresow politycznych.
  Zacznijcie odrozniac co nalezy do cezara, a co do Boga, bo poplataliscie wszystko!
 • Ja też odnoszę, tyle, że pewność a nie wrażenie
  "Ja na przykład odnoszę wrażenie, że to zachęcanie Jarosława Kaczyńskiego do zamachu stanu wskazuje, iż poseł Niesiołowski musiał coś słyszeć o planach bezpieczniackich watah, by w obliczu nadchodzącego krachu gospodarczego sprowokować gwałtowne rozruchy, pod pretekstem ochrony ustroju wyaresztować opozycję i malkontentów oraz przykręcić śrubę, na podobieństwo „surowych praw stanu wojennego”."

  a dowodem na to jest upór z jakim zwalczają Radio Maryja i Telewizję Trwam,
  Szczęść Boże
 • @bar-bara 00:15:10
  Durniem może być też całkiem pobożny i poczciwy człowiek. Weź choćby miliony tych, co nietrafnie (głosują i za miesiąc już tego żałują) głosują od A.D. 1989.

  Wielu z nich to pobożni i poczciwi ludzie - a durnie, nie sądzisz?
 • @panMarek 00:30:14
  Co masz na mysli mowiac 'pobozni'?

  Bo mnie kojarzy sie z chodzacymi do kosciola, by sluchac ksiedza, sluchac nauk KKK..., oni mysla po ludzku, po szatansku.

  Tacy wlasnie ludzie sa durniami, bo czlowiek wierzacy w Boga nie chodzi do kosciola, lecz slucha Jezusa Chrystusa - Slowo Boga, a nie czlowieka.

  Jak Pan Jezus nazwal Piotra, gdy ten myslal po ludzku?
  Nazwal go szatanem!
 • @bar-bara 00:41:40
  @bar-bara - pierdzielisz głupoty i tyle Ci powiem. Idź już spać.
 • @Łażący Łazarz 00:43:23
  No, to prawda. Raz w A.D. 1989 głosowałem na Solidarność a niedługo potem na "Bolka", ale od tego czasu to już tylko na UPR i w prezydenckich na JKM.
  Co racja - to racja.
 • @Polaczok 22:59:42
  ....Który to pies Łajka ?........
  Łatwo poznać ! Bez jaj , głośno szczeka , nie potrafi ugryźć tylko pluje.
 • "Wścieklizna, jak wiadomo, jest chorobą odzwierzęcą – podobno również polityczna"
  I następna złota myśl, trzeba to dobrze zapamiętać.
 • @ St. Michalkiewicz
  Wiem, że Pan nie odpowiada na komenty i tego nie oczekuję.
  Ale - chciało by się, żeby częściej Pan tu publikował - zwłaszcza teraz, gdy wyraźne są oznaki dążenia do podmiany laufrów.
  Pan Duda zapowiedział wyciąganie ludzi na ulicę...
  Hmm...
  Niekoniecznie muszą to być warunki stanu wojennego, sądzę. Proszę zauważyć, że właściwie nie ma już z czego wyciskać Polaków. Ale Polacy wiele zrobią z pobudek patriotycznych. A taka muzyczkę gra nam PiS. Całkowicie pozbawiony zębów po 10.04.2010. Czyli właściwie - może być przydatny???
 • Jakże oni są podobni : prezydenk Komorowski i poseł Niesiołowski
  nie mogą się powstrzymać by nie chlapnąć coś co ochłapem padło im w uszy, gdy rządcy Polski rozmawiali, a oni siedzieli gdzieś pod stołem.
 • @Polaczok 22:59:42
  Były dwa pieski - Łajka suczka i Striełka chyba piesek.

  Myślę że oba mają wściekliznę i trzeba by je ponownie w kosmos posłać, albo chociaż do weterynarza.

  Może da się wyleczyć samczyka, podobno teraz medycyna to cuda może zdziałać.
  Mógłby się zająć łapaniem prusaków czy innych pcheł, byłby z niego jakiś pożytek.
 • Stefan
  To tak jak z dobrym i złym policjantem, najpierw poseł Gowin grzecznie pouczy, a za chwilę Niesiołowski wrzeszczy zza biurka, (jeszcze na razie z ekranu tv).
 • @ZU-23 13:34:06
  "najpierw poseł Gowin grzecznie pouczy" - bo poseł Gowin jest pobożny to i grzecznie poucza,
  Szczęść Boże
 • @KOSSOBOR 10:50:53
  "Ale Polacy wiele zrobią z pobudek patriotycznych...."
  Być może, ale nie za bardzo w to wierzę. Polacy zrobią coś, ale przede wszystkim z pobudek "pustego rondla". Benzyna już prawie po 6 zł/l, rosnące podatki, węgiel prawie po 1000 zł/t, a zima nie wiadomo co przyniesie, ludzie pracują za marne 1200zł/m-c i jeszcze się cieszą, że maja pracę itd...
  Kaczyński dobrze wie, że zapaść gospodarcza będzie się pogłębiać i przyniesie jeszcze gorsze warunki życia i duże bezrobocie. On wie, że kryzys coraz bardziej dotyka kraje zachodnie i z tamtej strony też nie ma na co liczyć. Dlatego w dobrym czasie ta ekonomiczna debata, ten kandydat na ponadpartyjnego premiera i pewnie dalsze ruchy w tym kierunku. Wiadomo, że żadne wotum nieufności nie przejdzie w tym sejmie, ale !!! Ale niezadowoleni ludzie otrzymają sygnał, że coś jest nie tak skoro tak bronią swoich stołków i nie chcą żadnych zmian ci w sejmie i rządzie. To dopiero początek, czeka nas jeszcze tego roku wiele niespodzianek. A żaden stan wojenny już nie przejdzie, bo to inny kraj, inne warunki i nawet służby mundurowe nie takie jak 31 lat temu, no chyba, że ktoś przyjdzie z bratnią pomocą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31