Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 0 komentarzy

Stanisław Michalkiewicz dla NE

St. Michalkiewicz - Szanowni Czytelnicy! Zainteresowanych moimi książkami proszę o łaskawy kontakt z katolicką Księgarnią Internetową Tolle.pl z siedzibą w Lublinie. Moja autorska strona to http://michalkiewicz.pl/

„Nikanderowi” wyszło jak zawsze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polacy, jak wiadomo, to sam cymes. Ale nie wszyscy, tylko ci „prawdziwi”, w odróżnieniu od Polaków „fałszywych”.

A kto jest „prawdziwym Polakiem”? Wyjaśnił to niedawno pan red. Jan Engelgard, który chyba raczej na pewno tak, też jest prawdziwym Polakiem. Otóż prawdziwym Polakiem może być tylko komunista. Mamy zatem cały poczet prawdziwych Polaków, chwalebny orszak, który otwiera – no, któż by, jeśli nie Julian Marchlewski? Zasługi Juliana Marchlewskiego dla Polski, jako prawdziwego Polaka, przedstawił Stefan Żeromski w opowiadaniu „Na probostwie w Wyszkowie”. Zaraz po Julianie Marchlewskim kroczy – jakże by inaczej – Feliks Dzierżyński, a póżniej – „męczenników orszak biały” w osobach Juliana Leszczyńskiego ps. „Leński”, Adolfa Warskiego, ps. „Warszawski”, Marii Koszutskiej, ps. „Kostrzewa”, Marcelego Nowotki, Pawła Findera, Małgorzaty Fornalskiej, Bolesława Bieruta – nie zapominając o tych, którzy palmy męczeńskiej nie zdobyli, a więc – Grzegorzu Korczyńskim, co tak naprawdę nazywał się Stefan Kilanowicz, Edward Gronczewski, słynny partyzant „Przepiórka” („jo strzylołem, a un piniundze broł”), którego inni prawdziwi Polacy potrafili wystrugać nie tylko na dyplomatę, reprezentujacego naszą niezwyciężoną armię w Chińskiej Republice Ludowej, ale nawet – na „pracownika naukowego” w chederze pod nazwą „Wojskowy Instytut Historyczny”, Mikołaju Tichonowiczu Diomko, ps. Mieczysław Moczar no i oczywiście – prawdziwi Polacy pochodzenia żydowskiego tzn. Jakub Berman, Hilary Minc i Roman Zambrowski („Bo Berman oraz Minc Hilary, ludowej władzy dwa filary, leżą strzaskane Gnoma ręką i nawet im nie wolno jęknąć”), aż wreszcie dochodzimy do naszej najukochańszej duszeńki w osobie generała Wojciecha Jaruzelskiego. Generał Wojciech Jaruzelski – „umiłowanie i słodycz rodzaju ludzkiego”, wprawdzie w młodości ulegał sprośnym błędom Niebu obrzydłym, ale potem się z nich otrząsnął, a właściwie – nie tylko „otrząsnął” – ale je zwycięsko przezwyciężył, dając początek licznemu duchowemu potomstwu „prawdziwych Polaków”, których misją jest, jak wiadomo, dyscyplinowanie Polaków fałszywych, żeby nie zasmucali Władimira Władimirowicza Putina oraz jego następców na drewniem Kremlie. Pracują nad tym liczne drużyny prawdziwych Polaków – od „Gazety Wyborczej” aż do „Myśli Polskiej” – oczywiście pod wypróbowanymi rękoma cienkoszyich wodzów.

   Obok oddziałów regularnych, to znaczy – umundurowanych i z książeczkami wojskowymi, mamy do czynienia również z operacjami partyzanckimi. Uczestnicy operacji partyzanckich – chociaż – ma się rozumieć – też podlegają Centrali, chociaż oczywiście – za pośrednictwem Sztabu Partyzanckiego. Formalje partyzanckie – jak to w partyzantce – ani nie wdziewają mundurów regularnego wojska, ani nie uzywają nazwisk, posługując się pseudonimami. I taki właśnie partyzant o pseudonimie „Nikander”, ruszył do ataku, domagając się usunięcia z „Nowego Ekranu” między innymi mnie, jako wroga ludu pracującego miast i wsi. Rozpoczął swoja filipikę od popisania się wykształceniem – niestety wyszło jak zawsze. Oto początek filipiki „Nikandera”: „Jak to było u Cycerona w tej mowie w obronie Katyliny? Zdaje się tak: „a Korwina Mikke trzeba stąd wywalić!” Oto przykład zadufanego w sobie durnia z wykształceniem średnim, to znaczy – że coś się wie, coś się nie wie. „Nikander” słyszał o Cyceronie i Katylinie – ale pogadanki oficera politycznego kompletnie mu się w głowie zlasowały. Najwyraźniej bowiem uważa, że Cyceron Katyliny bronił i w jego obronie wygłaszał mowy, niczym mecenas Roman Giertych, który najwyraźniej postanowił przystać do „prawdziwych Polaków”, w obronie Michała Tuska. Tymczasem konsul Marek Tulliusz Cycero serię swoich przemówień wygłoszonych PRZECIWKO Katylinie w 63 roku przed Chrystusem rozpoczął od słynnego zdania: „Quousque tandem abutere Catilina patientia nostra” – co się wykłada: dokądże Katylino będziesz nadużywał naszej cierpliwości? O żadnym „wywalaniu” Katyliny skądkolwiek nie ma tu mowy – ale bo też Cyceron znikąd Katyliny „wywalić” nie mógł, jako że ten właśnie nie został wybrany konsulem, a spisek mający na celu m.in pozbawienie Cycerona życia, zawiązał w celu UZYSKANIA tej posady. Ale coś jest na rzeczy, bo o „wywalaniu” też w starożytnym Rzymie mówiono, a konkretnie – nie tyle o „wywalaniu”, co o zburzeniu. Jak można się domyślić, nie mogło w tym przypadku chodzić o „zburzenie” jakiejś osoby, tylko obiektu, a konkretnie – miasta Kartaginy. Takim wezwaniem kończyć miał KAŻDE swoje przemówienie, nawet jeśli dotyczyło jakiegoś innego przedmiotu, Katon Starszy. Problem polega na tym, ze Katon Starszy z Cyceronem nie miał nic wspólnego między innymi dlatego, że umarł prawie sto lat przed wygłoszeniem przez Cycerona wspomnianej pierwszej mowy przeciwko Katylinie. Słowem – naszemu „Nikanderowi” wszystko się w głowie zlasowało, a to, co mialo być popisem erudycyjnym, okazało się tylko demonstracją nieuctwa.
 
   W tej sytuacji nikogo nie powinno dziwić, że „Nikander” domaga się „wywalenia” Korwina-Mikke i mnie z „Nowego Ekranu”, używając określenia: „bezmuzgowe (pisownia oryginalna – SM) tałatajstwo”. Domyślam się, że w naszym towarzystwie musi czuc się trochę nieswojo, niczym prezydent naszego nieszczęsliwego kraju Lech Wałęsa w gronie „mędrców Europy”. Najwyraźniej „Nikander” musiał być w młodości często bity w ciemię, skoro nawet opanowanie zasad ortografii okazało się zadaniem przekraczającym jego intelektualne możliwości. To chyba właśnie takich durniów i nieuków miał na myśli Franciszek książę de la Rochefoucauld pisząc, że „nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, każdy – ze swego rozumu” – no i oczywiście – z „prawdziwego Polactwa”. Jako człowieka o pogodnym usposobieniu, tacy publicyści bardzo mnie bawią, więc byłbym szalenie zmartwiony, gdyby z jakiegoś powodu „Nikander” zaprzestał delektowania czytelników „Nowego Ekranu” sekrecjami swoich szarych komórek. Czasy są i tak ciężkie, więc już chociaż z tego powodu każdemu należałoby się trochę wesołości.
                                                    
Stanisław Michalkiewicz

KOMENTARZE

 • na Marsa ...
  No i popatrzcie, jak Nikander narozrabiał tuż przed odlotem na Czerwoną Planetę ...
 • No proszę.
  Nikander narzekał,że tu tylko słup ogłoszeniowy, a tu jaka piękna "laudacja" dla Niego.
  Nikander zostałeś doceniony. Zeby Ci się tylko nie przewróciło w głowie od nadmiaru sławy.
 • @prawi co wiec 23:15:40
  ale Nikander będzie jutro rano wściekły, jak się obudzi i to przeczyta ...
 • Nie ufamy nikomu
  My tu kiedyś na jednostce ufaliśmy Korwinowi i Michalkiewiczowi. Chłopaki poszliby za nimi, jak to trafnie zauważył kolega "zarażony mnich", jak wykształciuch za Michnikiem. Zwłaszcza kadra była podatna na artykuły a pana redaktora StMa to my tu per "Mistrz" tytułowaliśmy. Na szczęście Pan Kapelan nas zmitygował, bo ten kazuje na owoc spoglądać i na plony, a nie na gadkę i pisaninę. Korwin, jaki owoc dał, to każdy widzi. Marnowanie głosów wyborców i obciachy w mediach. A pan StM to nie wiadomo, czy on nasz, czy agent. Fakt, że jeszcze żyw on, jest mocno podejrzany, jakby jakiś glajt od władz posiadał na pisanie wrogich systemowi tekstów. Pewnie nas sondują w ten sposób. Oficer czasu wojny, jak my, kadrowcy, nie może ufać nikomu i tylko nagłe samobójstwo pana redaktora może mnie przekonać o jego niewinności.
 • Panie Michalkiewicz
  Proszę nie marnować pióra na takie wymiany, Polska w potrzebie i nie czas na takie tanie złośliwości. Niekiedy milczenie jest złotem, a głos warto dać w naprawdę ważnych sprawach. Poza tym lista żydostwa które dało się nam i ludzkości we znaki... byłaby znacznie dłuższa, brakło by chyba miejsca na serwerze. Sama lista polskojęzycznych jest imponująca, a ilu jeszcze skrywa swoje "zacne" korzenie z wrodzonej "skromności".

  Faktycznie problemem wolnorynkowców od dekad jest JKM. To jest problem zasadniczy, po części i mój jeżeli mamy razem działać w wielkim ruchu politycznym. Inny nie przebije się, ile razy można próbować? Ten system wymaga podejścia w stylu AWS, ale tym razem zupełnie innych sił.

  Proszę znowu przejąć przewodzenie liberałom, albo oddać ruch w ręce młodszych, ale weźcie proszę JKM, niech gra w brydża, albo łowi ryby, pora na emeryturę.
 • Panie Stanisławie Michalkiewicz, zapytuję Pana:
  Ładnie to tak?
  Znęcać się nad kaleką, nawet umysłowym? I do tego w żartobliwym tonie?

  Niejaki „Nikander” ma po prostu nooosa - patrz na jego fotkę na:
  https://dl.dropbox.com/u/75370509/Filary%20pa%C5%84stwowo%C5%9Bci%20naszajA4.pdf
  Taki nos (prawie jak u Mazowieckiego) musiał Pana wyczuć bez dwóch zdań, bo i jak inaczej mogło być?
  Serdeczne pozdrowienia dla Pana
  Szczęść Boże Panu
 • @Pan podporucznik 23:20:33
  A mnie to się wydaje, ze trzeba takich, parafrazując Pana Nikandra "muzgich", jak Pan Michalkiewicz podziwiać. Choćby za poziom w jaki potrafią publicznie "odpyszczyć" złośliwcom i niegodziwcom. No, a chyba przede wszystkim za miłośc do "Prawa Kalego".
  Bo już widzę, jakby ten "arbiter kultury i cnót wszelakich" wybuchnął "świętym oburzeniem" i prawdopodobnie wyzwał od chamów i prostaków osobnika, który by go publicznie nazwał durniem.
 • @ALL
  Do wszystkich nie rozumiejących istoty relacji JKM, StM oraz ich zwolenników:

  - zakładacie, że JKM i StM "ogłupiają" ludzi, że mogą ich zmusić do zmiany przekonań itp.

  - nasze poparcie dla JKM i StM wynika z faktu, że NASZE POGLĄDY SĄ ZBIEŻNE !!!
  Nie, że "nas przekonali" !!!!

  Po prostu:
  ja zawsze uważałem, że "2+2=4" - od małego dziecka !!!

  I nagle słyszę, jak JKM lub StM mówią, że "2+2=4"

  Więc jedynie stwierdziłem, że MAMY TAKIE SAME POGLĄDY !!!!

  I podobnie jest z innymi zwolennikami JKM/StM !!!!

  My nie dostosowujemy naszych poglądów do nich, lecz po prostu MAMY TAKIE SAME POGLĄDY !!!

  Bez nich też byśmy mieli TAKIE SAME POGLĄDY !!!!

  Czy teraz JASNE !!!???
 • @Ultima Thule 00:08:23
  Jasne jak rozmowa Kubusia Puchatka z Kłapouchym pod Wielkim Drzewem. :-)

  P.S. Coraz ciekawiej się dzieje na NE.
 • @Provoc 00:08:13
  to ty chyba nie umiesz czytać. Poczytaj sobie najpierw wypowiedzi Nikandera na temat StM ...
 • @Provoc 00:08:13
  No to ja spróbuję.
  Panie Michalkiewicz!
  Pan jesteś durniem!
  Nie będę celem uzasadnienia poruszał spraw wielkich o których Panu się wydaje, że coś masz do powiedzenia. Zwrócę tylko uwagę na drobiazg. Jakim cudem udało się Panu ustalić, że "nikander" jest "partyzantem"-komunistą, skoro nie udało się ustalić kto się kryje za tym nickiem (a ten bloger nieraz występował pod własnym nazwiskiem)?

  PS.
  Na poziom pańskiej wypowiedzi spuszczę zasłonę milczenia - bo skoro "nikander" uważa, że chamstwo chamstwem należy zwalczać, to może i jest on odpowiedni.
 • @Jerzy Wawro 00:27:18
  a dlaczego uważasz StM za "durnia" ?

  Bo dlaczego StM uważa Nikandera za durnia zostało dowiedzione, gdyż bezrozumnie zacytował coś, czego kompletnie nie rozumiał i zrobił to w tekście, w którym obrażał StM, który miał więc prawo na to zareagować ...
 • @panMarek 23:58:32
  "Taki nos (prawie jak u Mazowieckiego) "
  Mi się skojarzył z blumsztajnem
  ale to w sumie jak w jednej rodzinie :)
 • @Jerzy Wawro 00:27:18
  A co ty tu robisz Gamoniu? Długo nad tym myślałeś zanim się podzieliłeś tymi przemysleniami ze światem?
  Już mi stąd zmykaj blokować na swojej stronie! A nuż ktoś tam wszedł w końcu i zgłębia te Twoje talmudyczne mądrości. A kyszzzz

  * ten szczery demokrata Jurek Wawro zablokował mi na swojej stronie możliwość nie tyle komentowania (tam u niego nie ma, co komentować), co odniesienia się do różnych takich zwykłych pomyj jak te powyżej na temat p. SM.
 • @Jerzy Wawro 00:27:18
  Wiecie Państwo jaki bedzie pieniądz przyszłości*?

  1 WAWRO = 100 nikanderów

  ;-))

  * http://netsociety.nowyekran.pl/
 • @panMarek 00:41:29
  Coś mi się kojarzy ten wawro. Daje w ciemno że to 100% pisuar.

  Podobnie jak lencelot i andy-aandy {jakoś tak} Jeden i drugi mnie zbanowali.
  Ten drugi zrobił to gdy komentowałem w temacie nie związanym z polityką.
  chodziło o maile scammerskie. Gdzie jasno z treści wynikało że ma on na celu wyłudzenie danych osobowych. Mundry pisowczyk twierdził inaczej.
  zbanował mnie gdy mu to pokazałem.

  PIS = Ubecja , to w bardzo wielu przypadkach co widać tu na NE, niezależna itd.
 • St. Michalkiewicz - "trupiego synodu" ciąg dalszy.
  Papież Formozus wszedł trochę za skórę przyszłemu papieżowi Stefanowi VI i tenże pomógł mu w sposób przyśpieszony przenieść się na drugi świat. Zemsty jedna było mało i aby doszczętnie pognębić nieboszczyka po siedmiu miesiącach odkopano go, ubrano w papieskie szaty i postawiono przed synodem który w historii zapisał sie jako "trupi synod". Zmarły papież został oskarżony o apostazję i skazany na śmierć. Obcięto mu trzy palce, którymi przysięgał, błogosławił i namaszczał, zwłoki zbeszczeszczono i wrzucono do Tybru.
  Ilekroć czytam Pańskie wywody to ta historia mi się przypomina i tym razem też nie było inaczej. Wyciągnął Pan z grobu jakiegoś nieboszczyka i zaczął się Pan nad nim pastwić. Dołożył Pan komunie setnie ku uciesze sekty. Gratuluję.

  Mam jednak pytanie: co ma Pan do zaproponowania Polakom oprócz nieustającego "trupiego synodu". Jest Pan żałosny.
 • @nikander 00:53:40
  Wiecie Państwo jaki będzie pieniądz przyszłości*?

  1 WAWRO = 100 nikanderów

  ;-))

  * http://netsociety.nowyekran.pl/
 • @panMarek 01:12:31
  A wiecie Państwo jak się będzie odpowiadać w sklepie przy kasie?

  RESZTY NIE TRZEBA!
 • @Ultima Thule 23:16:58
  "@prawi co wiec 23:15:40 ale Nikander będzie jutro rano wściekły, jak się obudzi i to przeczyta ..."

  ORMO nie śpi - ORMO czuwa :-))
 • @panMarek 01:19:59
  Nikander nie śpi http://nikander.nowyekran.pl/post/74271,st-michalkiewicz-trupiego-synodu-ciag-dalszy
 • Zagadka:
  czy matematycznie jest poprawne:

  1 WAWRO = 100 nikanderów
  1 nikander = 100 WAWRO

  Odpowiedź brzmi - TAK, bo jeden wart drugiego.
 • @nikander 01:25:36
  Ty miałeś jechać do Sèvres pod Paryżem i robić tam za wzorzec "pały". Ty mnie nie mieszaj w swoje pomroczne-jasno sprawki. Leżeć nikander, do nogi!
 • @St. Michalkiewicz
  Nikander, Wawro czy Circ to są sławne na Nowym Ekranie internetowe mendy jakich w Internecie jest pełno - to prostaczki, które głównie zajmuje się chamskim przysrywaniem. Tu opisałem takich osobników: http://gps65.nowyekran.pl/post/36524,przysrywanki-internetowych-mend

  Nie warto się nimi zajmować i wchodzić z nimi w jakąkolwiek interakcję.
 • Ale co my z tej gadki o prawdziwych Polakach mamy, skoro interesuje nas
  pytanie;- Jaki ustrój, więc jaka filozofia ekonomii, i filozofia prawa?
  Na jakim paradygmacie filozoficznym?
  Liberalizm i socjalizm jako ideologie i szkoły ekonomiczne mają żródło w Szkole Frankfurckiej opartej na filozofach niemieckich, a wszyscy oni wyszli od błędu Lutra.
  Jedyną odtrutką na to jest filozoficzna Szkoła Lubelska, która już od lat 60-tych przygotowywała pełną filozofię ''na pojutrze'' jak mówił o niej O. Krąpiec i cała kadra jego filozofów. Nazwa tej filozofii to '' filozofia realizmu'' oparta na dogmatyce KK. Tylko na tym można budować sensowne nauki społeczne i stosunki ekonomiczne.

  ks. prof. Tadeusz Guz - Liberalny Konserwatyzm
  http://www.youtube.com/watch?v=pvn_ZPhTuTY
 • Tadeusz Guz
  - polski katolicki prezbiter, filozof, teolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  Objął funkcję kierownika Katedry Filozofii Prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziekana Zamiejscowego Wydziału Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim. Przez kilkanaście lat był wykładowcą w Gustav-Siewerth-Akademie, Weilheim w Niemczech.

  Główne kierunki działalności to: filozofia prawa; prawo naturalne; metafizyka; antropologia; etyka; filozofia Boga; filozofia gospodarki; historia filozofii; filozofia religii, filozofia postmodernistyczna, filozofia lewicy.
 • Panie Stanisławie
  Panie Stanisławie, mam Pan mój szacunek z bardzo prostego powodu, otóż odniósł się Pan rzeczowo do kosmicznej ignorancji "nikandera", a mógł Pan zgłosić kontr wniosek o wykluczenie, wykazanie, że ktoś jest durniem musi uczynić z niego osobistego wroga, jeśli facet dystansu do siebie nie ma, trochę razi w Pana wypowiedzi dyskwalifikujące określenie "średnie wykształcenie", średnio są dzisiaj wykształceni również Ci co najrozmaitsze studia pokończyli, czego dowodem funkcjonujące w przestrzeni netu neologizmy - leming i MWZM.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @circ 05:09:03
  Ks. prof. Guz niestety nie odróżnia "konserwatywnego liberalizmu" od "liberalnego konserwatyzmu" i jeszcze w to Korwina miesza. Zapewniam, że pomyłka jest większa niż krzesłem z krzesłem elektrycznym.

  Co to w ogóle za niedorzeczne teksty wypowiada ten Kapłan? Cytuję ze słuchu, np.:

  „sam jestem stwórcą siebie” – kiedy to Korwin-Mikke takie głupoty wypowiedział? Nigdy!

  „konserwatyzm nic mi nie mówi” – to, o czym ks. prof. Guz się wypowiada swoim dobrotliwym głosem?

  „odniesienie się do teorii ewolucji – porównanie z Adolfem Hitlerem” – co to za porównanie skoro Korwin zawsze się skłaniał do kreacji i chciał nauczania w szkole a przynajmniej wyboru przez rodzica!

  „w USA dokonano po IIWŚ dokonano ponad 50 mln. aborcji” – a ile w Polsce Ludowej dokonano po 1958 roku? Tego ks. nie wie? Wg mnie więcej.

  Podobnych bzdur i przeinaczeń dawno nie słyszałem Pani „circ”. To nie "Korwin mami ludzi" tylko ks. prof. Guz a Pani rozpowszechnia te niedorzeczności. Ale skoro ktoś chce być "filozofem" to widać musi tak to wszystko wyglądać.

  Wstyd!
 • @panMarek 07:28:57
  Circ tak juz ma, ze jak ktos profesor w sutanie, wtedy bog z niego, balezy sluchac, wierzyc, wylaczyc myslenie, bo bog za wszystkich pomyslal.
 • @circ 05:12:21
  "profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego"

  Po ujawnieniu przez Stanisława Michalkiewicza prof. TW "Historyka" i słynnym Apelu http://www.asme.pl/1100372043,20448,.shtml przestałem płacić na KUL.

  Po ujawnieniu TW "Filozofa" samą filozofię też mam za nic.
 • @circ 05:12:21
  Poznałem „z ambony” przez całe życie wielu (kilkudziesięciu) kapłanów, ale żaden z nich nie wypowiedział nawet jednej bredni, na jakie pozwala sobie publicznie ks. prof. Tadeusz Guz. Wprost przeciwnie byli i są to (ci, co żyją) wspaniali Kapłani, Ludzie i Polacy. Elita polskiego Narodu.
  Co w ogóle o tym sądzić, co wygłasza publicznie ks. prof. Tadeusz Guz? Może Pani odpowie skoro Pani to propaguje?
 • @panMarek 10:01:29
  "Co w ogóle o tym sądzić, co wygłasza publicznie ks. prof. Tadeusz Guz? Może Pani odpowie skoro Pani to propaguje?"
  Szanowny, nie mniej pan pretensyj ani zapytań do kobiety, która z rozdziawionymi usty słucha wybrańca Bożego. Wszak Paweł co pochodził z Tarsu już przykazywał: Mulier taceat in ecclesia (Kobieta niech milczy w kościele). Takowoż ostrze swego pytania winieneś waść skierować ku przewielebnemu, kto mu takiego otumanionego mętliku nalał do głowy. Zdaje się że to dziecko Vaticanum Secundum, bo tak mieszać porządki logiczne teologiczne i historyczne to może tylko demokrata i ekumenista uczynić
 • @Ultima Thule 00:08:23
  "Po prostu:
  ja zawsze uważałem, że "2+2=4" - od małego dziecka !!!
  I nagle słyszę, jak JKM lub StM mówią, że "2+2=4"
  Więc jedynie stwierdziłem, że MAMY TAKIE SAME POGLĄDY !!!!
  I podobnie jest z innymi zwolennikami JKM/StM !!!!
  My nie dostosowujemy naszych poglądów do nich, lecz po prostu MAMY TAKIE SAME POGLĄDY !!!
  Bez nich też byśmy mieli TAKIE SAME POGLĄDY !!!!"

  Święte słowa, święte słowa. Trafiłeś Ultima w 10. Dzięki tym Panom dowiedziałem się, że moje poglądy mają określoną nazwę, co pozwoliło mi na dalsze wgłębianie się w nie .
 • *
  A ja jestem ciekaw, jaki wynik wyborczy Nowej "doskonalszej" Prawicy przewiduje pan Michalkiewicz po podliczeniu głosów po następnych wyborach do polskiego knesejmu?

  Czy znowu całą winę za słaby wynik tej partii kanapowej zrzuci na układ i razwiedkę, czy tym razem winą za przegraną Nowej Prawicy (nowy doskonały świat, nowy liberalizm, ech, jak to się kojarzy), obarczy swojego serdecznego kolegę i przyjaciela od brydża i szachów, przyszłego króla Polski pana Korwina? Czy tym razem układ, jednak da ponownie szansę Korwinowi i ludziom, którzy za nim stoją?

  p.s.

  Czytając przemyślenia pana Michalkiewicza doszedłem do wniosku, że szorstka przyjaźń pomiędzy panem Korwinem i Michalkiewiczem, to była kolejna liberalna ściema.

  I nic tak nie jednoczy, jak wspólny wróg. Znowu liberałowie razem w jednym szeregu. Dochodzą mnie słuchy, że Nowa Prawica, gdy wejdzie już do polskiego knesejmu, to wejdzie w koalicję rządową z PiS-em. :))

  Tak jak pisałem w jednym ze swoich artykułów, wtedy dopiero będzie można pisać, że tzw. prawica prawic w Polsce wreszcie się po latach znowu zjednoczyła.

  Szalom.

  p. s. 2

  No i te oskarżenia pana nikandera o to, że był agentem ubecji. Czy to przystoi prawicowcom, konserwatystom, liberałom, legalistom i monarchistom, i to tak zupełnie bez żadnych dowodów na to, aby swoje słowa potwierdzić?

  Szalom po raz drugi.

  Epilog.

  Po co nam Polakom wróg, jak my się sami wykończymy.

  No chyba, że jednak te ciągłe rozłamy, podziały, kłótnie i wirtualne lincze na "przeciwnikach" Korwina, Nowej Prawicy i UPR-e, są przeprowadzane przez jakiś układ, tylko że ten pochodzący z Madagaskaru?

  Chciałbym być świadkiem tego, gdy Nowa Prawica na czele z Korwinem wchodzi do polskiego knesejmu, a potem wchodzi w koalicję rządową z PiS-em. To dopiero byłby cyrk na kółkach i jeszcze Palikot, jako opozycja, no i nowe stare twarze SLD i pan Borowski jako marszałek knesejmu.

  http://www.youtube.com/watch?v=_UDadq0GW_I
 • @Paweł Tonderski 11:00:02
  Jeżeli JKM mówi, że "2+2=4", a ludzie z uporem maniaka wolą tych, którzy twierdzą, że "2+2 czasem może wynieść 5, a czasem 3", to to nie jest ani wina ani problem JKM-a, lecz wina i problem tych głąbów i kretynów ...
 • @Phill 10:16:13
  "Wszak Paweł co pochodził z Tarsu już przykazywał: Mulier taceat in ecclesia (Kobieta niech milczy w kościele)."

  Przekonał mnie Pan, dziękuję,
  Szczęść Boże
 • @Ultima Thule 12:00:46
  Nie wiem jak pan, ale mnie 2+2 w korwinowskim języku, zawsze wychodzi 5 korwinowskich szekli.
 • jako dawny UPRowiec
  chętnie Was czytuję,

  tak jak dawniej Urbana Kibica,

  macie dobre pióra, chociaż Pan pisze ostatnio co nieco za rozwlekle,

  można się pośmiać, a czasem skomentować dla publiki,

  bo jak pamiętam zawsze uważaliście się za wybranych, którzy poglądów innych ludzi nie muszą poznawać, a więc w żadną polemikę się nie wdajecie.
 • @Skanderbeg 10:19:40
  // Liberalizm wyszedł ze szkoły frankfurckiej?//

  Dobrze byłoby, gdyby zapoznał się Pan z wykładami prof. Guza, bo on 14 lat siedział w archiwach niemieckich, by pojąć wszystkie szkoły współczesnej lewicy i ich żródła, bo całe zło poczęło się w Niemczech, po Lutrze. To, czego dokonał jest unikalne w skali świata i fundamentalne dla rozprawienia się z całym lewactwem na gruncie filozoficznym i zbudowania całkiem nowego ustroju, którego jeszcze nie było w cywilizacji chrześcijańskiej. Ideologie nie wiedzą, że wszystko ma swoje żródła w filozofii. Szkoła Lubelska zaproponowała nowe definicje dla prawdy, wolności, prawa i innych pojęć, kontynuując Greków i tomizm.
  Wychowankowie współczesnych uniwersytetów nie wiedzą, że bazują na filozofii stworzonej przez zydowskich ateistów na koncepcji Boga wg. Lutra i ten duch przenika ich umysły.

  http://www.youtube.com/watch?v=o3lOVtCQXhc
 • Tam są niesamowite fakty, których nie znacie.
  .
 • @GPS.1965 02:11:04
  no cóż,

  konstytucję żbika robiłeś z taką solidnością, że na Ciebie głosowałem,

  po tym wystąpieniu o przysrywarkach odwołuję swój głos,
  nie jesteś osobą, za jaką Cię miałem.
 • @interesariusz z PL 15:08:55
  No to do tego:
  http://gps65.nowyekran.pl/post/36524,przysrywanki-internetowych-mend
  dorzucę jeszcze to:
  http://gps65.nowyekran.pl/post/70904,skad-sie-biora-komentarze

  Ludzi, którzy nie potrafią dyskutować, bo operują wulgaryzmami i argumentami ad personam, nie można inaczej nazwać niż internetowymi mendami. A takimi są Circ, Nikander, Wawro czy rip LunarBird CLH - oni nagminnie epatują w komentarzach swoim prostactwem. Swoimi chamskimi i wulgarnymi odzywkami zdecydowanie zaniżają poziom debaty w Internecie. Takich ludzi trzeba unikać. Jeśli pochwalasz ich zachowanie, to Ciebie też należy unikać.
 • @GPS.1965 16:05:45
  nie pochwalam bluzgów,
  ale w moim odczuciu równasz do tego poziomu,

  po co?

  ps. Nie widziałem jeszcze, aby wawro bluzgał.
 • @interesariusz z PL 16:16:23
  ps 2

  nabluzgałem na Ciebie na salonie,

  ale koniec twej notki jest tak pokręcony,
  że naprawdę nie było co reklamować na nE.
 • @all
  Nie mam czasu ani ochoty odpowiadać na wszystkie zaczepki. Jak widać St. Michalkiewicz nie zareagował.

  Ktoś zapytał, czemu uważam go za durnia. To chyba oczywiste? Pan Michalkiewicz nie dość, że ma idiotyczne poglądy, to jeszcze wykazał się absolutną bezradnością w ich obronie.
  Sposób w jaki zareagował na mało elegancki atak "nikandera" jest żałosny. Jego obrona opiera się na dwóch faktach:
  1) "nikander" występuje anonimowo;
  2) "nikander" jest komunistą.
  Pierwszy z argumentów skłonił mnie do napisania komentarza, bo ja nie jestem anonimowy i biorę pełną odpowiedzialność za swoje słowa.
  Drugi argument to jeden z najbardziej prymitywnych chwytów erystycznych.
  Na jakiej podstawie ustalił Pan Michalkiewicz pokrewieństwo "nikandera" z Dzierżyńskim? Wygląda na to, że każdy kto go krytykuje musi być komunistą.

  To tyle.

  PS. Dzięki Circ za ten film. Mówię o tym od lat. Ale konserwatywni liberałowie są zbyt głupi, żeby to zrozumieć (co najwyżej biorą to za "podsrywanie" - pan GPS jest jeszcze gorszy od St. Michalkiewicza, bo jemu wszystko kojarzy się nie z agenturą komunistyczną, tylko z gównem).
 • @circ 14:50:12
  Osobiście szanuję szkołę lubelską, wywodzę się bowiem ze szkoły mającej z nią wiele wspólnego. Ale teza, że liberalizm wywodzi się ze szkoły frankfurckiej jest nie do obrony.
  Przyglądam się tej dyskusji z boku, bez emocji. Zabieram głos tylko po to, żeby sprostować: współczesny liberalizm obyczajowy wyszedł ze szkoły frankfurckiej - TAK (a dokładniej: między innymi ze szkoły frankfurckiej - z tym na pewno zgodziłby się również Michalkiewicz). Ale tylko liberalizm obyczajowy. Liberalizm gospodarczy nie ma nic wspólnego ze szkołą frankfurcką, podobnie jak liberalizm społeczno-polityczny. Polecam książkę prof. Jacka Bartyzela na ten temat: W gąszczu liberalizmów. Próba periodyzacji i klasyfikacji, Wyd. Servire Veritati, Instytut Edukacji Narodowej, Lublin 2004.
 • @marosław 21:40:55
  A ja szanuję zwolenników liberalizmu bez przymiotników. Oni przynajmniej są szczerzy. Natomiast próba rozdzielania liberalizmu na obyczajowy i gospodarczy to zwykłe oszustwo.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 22:18:18
  Porozumienie wolnościowców z trzeciodrogowcami czy innymi socjaldemokratami jest niemożliwe. Z nami, wolnościowcami, w istocie jest się łatwo dogadać - my się godzimy na wszelkie polityki gospodarcze, systemy finansowe, waluty, banki itd... byleby to były systemy i organizacje dobrowolne.

  Ale nasi oponenci zawsze mają jakiś pomysł, który nie może być wprowadzony dobrowolnie, tylko chcą go wprowadzić pod przymusem, stosując państwową przemoc, wpisując ten pomysł do ustawy i czyniąc go pomysłem monopolistycznym.

  Podyskutować sobie możemy nad każdym pomysłem, możemy rozważyć za i przeciw. Możemy się dogadać, wybrać pomysł najlepszy, albo uzgodnić jakiś kompromis. Ale gdy są to pomysły gospodarcze, to zawsze ten pomysł będzie skutkował jakąś ustawą u trzeciodrogowców. I nawet jeśli byłby to najlepszy, najmądrzejszy, najgenialniejszy pomysł, to wolnościowcy tej końcówki nie zaakceptują, bo wpisanie pomysłu do ustawy oznacza użycie przemocy, by go zrealizować. My uważamy, że w obecnym stanie państwa większość ustaw należy zlikwidować, a nie wprowadzać nowe. 90% obecnego prawa jest do wyrzucenia.

  Nie będzie więc nigdy politycznego porozumienia między kimś kto chce zlikwidować większość ustaw i chce ograniczać kontrolę państwa nad gospodarką z kimś, kto chce wprowadzać nowe ustawy gospodarcze, kto chce więcej ustaw i więcej kontroli państwa.
 • @Jerzy Wawro 22:37:47
  Dyskutowaliśmy o tym kiedyś na NE parokrotnie i obydwaj zostaliśmy przy swoim zdaniu - przy jednoczesnym szacunku dla rozmówcy. Jest to wartość sama w sobie patrząc na różne dyskusje na NE (nie tylko pomiędzy "wolnościowcami" i ich przeciwnikami ;). Poglądów nie zmieniłem, ale nie chcę ponownie zaczynać tej dyskusji. Natomiast teza, że poglądy von Misesa, Hayeka czy Johna Locke'a (!!!) biorą początek ze szkoły frankfurckiej jest tak absurdalna, że musiałem sprostować grzecznie (mam nadzieję;)
 • @Pięćdziesiąt Patyków 23:15:41
  Wolnościowcy mogą się zgodzić na jakiś monopol, na zastąpienie jednego reżimu innym, ale wtedy po prostu przestaną być wolnościowcami. A my jesteśmy wolnościowcami z powodów moralnych - bo uważamy, że stosowanie przemocy jest niemoralne.

  Obecne państwo jest niemoralne i każde takie będzie, gdy ustanowi jakikolwiek monopol gospodarczy np. monopol na walutę, czy system udzielania pożyczek. W kwestiach moralnych nie ma kompromisu, czy możliwości zrezygnowania z postulatów likwidacji niemoralnych ustaw.

  Nie może być kompromisu między wolnościowcem który uważa, że państwo musi się stosować do moralności tak jak każdy człowiek, a trzeciodrogowcami, czy zwolennikami sprawiedliwości społecznej, którzy żądają rozwiązań niemoralnych, opartych o nieuzasadnioną moralnie przemoc państwową.

  Różnica między Michalkiewiczem, a nikanderem, jest w istocie różnicą między moralnym podejściem do gospodarki, a niemoralnym. W takich kwestiach porozumienie nie jest możliwe. Każda ustawa ustanawiająca jakikolwiek monopol gospodarczy będzie niemoralna - w tym każda definiująca jakikolwiek system bankowy i walutowy, a zatem zakazująca innych systemów.
 • @Pan podporucznik 23:20:33
  Wprawdzie nie zwyczajny jak ty podporuczniczyna ale cały kapitan Reyman prowadzący musztrę na Studium Wojskowym AGH z początkiem lat 60-tych - w przerwie musztrowania rozmarzył się kurząc sporta i powiedział: jako mały klarnet żem tu pod Akademią kółko z rafki rowerowej gonił a nigdy mi do głowy nie przyszło że będę tu naukowo pracował. Pracujcie podporuczniku naukowo! Pracujcie.
 • @Marek Kajdas 23:32:13
  Kajdas! To wy i tutaj wypisujecie swoje głupoty?
 • @Pięćdziesiąt Patyków 23:49:13
  Proszę bardzo. To jest propozycja Michalkiewicza czyli jego projekt konstytucji: http://reod.ovh.org/upr/konstytucja.html
 • @Pięćdziesiąt Patyków 00:04:32
  W kwestii skuteczności polityków polecam to: http://gps65.nowyekran.pl/post/19147,skuteczni-politycy
 • @Skanderbeg 10:19:40
  Skoro wspomniał pan przy okazji gniazda Tajnych Współpracowników Historyka i Filozofa - także nazwisko "Ojca Krąpca" to pozwolę sobie wkleić link do listy fundatorów Powszechnej Encyklopedii Filozofii http://www.ptta.pl/pef/index.php?id=sponsorzy&lang=pl i przejrzeć listę Dobroczyńców tejże Encyklopedii, którym Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu składa podziękowanie "za pomoc". Ta pomoc to oczywiście pieniądze. PTTzA składa podziękowanie Podziękowania firmom (m. in.) :
  a) biorącym udział w później nagłośnionej i schowanej pod dywan aferze paliwowej : Rafinerii Trzebinia SA, Rafinerii Czechowice-Dziedzice SA,
  b) oraz w aferze węglowej trwającej do dzisiaj a nie jak udają rządowi złodzieje tylko do śmierci Blidy: Elektrowni Siersza w Trzebini, Agencji Handlowej B. Kmiecik i S-ka Katowice, CZW Węglozbyt Katowice.
  Z osób prywatnych jako dobroczyńców PTTzA I tomu wymienia (m. in.) :
  Jacek Dębski - zastrzelony minister sportu
  Alfred Dudek, - prezes CZW - państwowej firmy która od 1993 roku służy za parawan co bardziej drastycznych złodziejstw węglowych
  Stanisław Gołąb,
  Waldemar Jagiełło,
  Bożena Koroczycka,
  Marek Kononowicz,
  Alojzy Krawczuk,
  Wojciech Królak,
  Bogusław Lepiarz,
  Marek Lesisz,
  Henryk Malesa,
  Lucyna Matuszewska,
  Mariusz Mendziuk, były oficer SB Katowice, mąż (konkubent) Barbary Kmiecikowej (tej co miała minister Blidę na posyłki)
  Mirosław Michalski,
  Lucjan Noras, Prezes SW
  Mirosława Nykiel,
  Marek Piotrowski,
  Barbara Pszczółkowska,
  Bernard Szweda,
  Kazimierz Trębacz,
  Anna Zaorska.
  Pozostałych "dobroczyńców" lubelskich filozofów" nie znam ale myślę, że nikt porządny z byle kim się nie koleguje.
  W listach dobroczyńców aż do ostatniego 10 tomu stale figuruje jako dobroczyńca poseł na sejm II kadencji Henryk Dyrda zaplątany w wegiel przy okazji Kmiecikowej i Blidziny w najrozmaitsze precelknify.
  Zachęcam klikać w link który podałem a ocena ks. profesora Tadka Guza mocno się wyklaruje.
 • @Paweł Tonderski 11:00:02
  Gdyby pan panie Tonderski autem tak jeździł jak panu mózg pracuje to by pan wszystkie drzewa przydrożne wykarczował. Oczywiście wszystkie te po których by się pańska furka nie rozpadła. Pipcy pan jak ksiądz prof. Guz.
 • @interesariusz z PL 14:48:51
  Pan interesariuszu ma jakieś poglądy? Przedstaw pan choć jeden. Ile jest 2+2 ? Jak panu wyjdzie 5 toście są z panem Tonderskim zgodni w jednym poglądzie. Jak panu wyjdzie 4 to znaczy, że jest pan na dobrej drodze. Ale to dopiero początek.
 • @interesariusz z PL 15:08:55
  Zagłosowałeś bo wspomniana konstytucja i komentarze GPS nieco zawikłane i mogłeś nie zrozumieć sedna. Nie powinieneś tak gwałtownie zrywać z samym GPS-em bo nie wiesz nic czy tak gwałtownym ruchem nie doprowadzisz go do rozpaczy. Albo do czegoś w tym rodzaju.
 • @Pięćdziesiąt Patyków 00:25:03
  Komuchów trzeba przeczekać - poczekać aż umrą. Istotne jest to, by dzieci nie zindoktrynowali.
 • @interesariusz z PL 16:16:23
  Nie słyszałeś że Wawro bluzga? To kwestia używanych słów czy opisów. Dla przykładu ja - słowo kurwa zastępuję przyjemną dla ucha lampucerą, raszplą, celebrytką itp zdrobnieniami. Niby nie bluzgam a jednak wtajemniczeni wiedzą o co mi chodzi. Wawro podobnie. Jest inteligentny i nie używa słowa ukraść a zamiennie mówi o sprawiedliwości społeczne, zaś ta brodata bida nikander z pod Rzeszowa gdy go ręce świerzbią na cudze nawija o społecznej gospodarce rynkowej. W III RP amatorzy cudzej własności są wykształceni jak pieron.
 • Kierunek - dokad isc nam
  Szanowny Panie Stanislawie, czytam Pana od lat, nieskromnie powiem, ze zgadzamy sie prawie we wszystkim, doceniam, ze zaczal Pan ostatnio pisac wiecej i konkretniej o "korzeniach zla".
  Mam wiec niesmiala sugestie: czy nie czas byloby zaczac delikatnie wskazywac Rodakom kierunek do sytuacji polepszenia?

  Oj wiem, malo tych co cos widza a jeszcze mniej tych co cos wiedza, szczególnie wsród "miastowych yelyt póldouczonych", bo wsród "ludu pracujacego" to od pól slowa wszyscy kapuja ze winni sa Eskimosi, ale moze juz czas pokazac któredy droga?

  Co do "Nikandera" to rzeczywiscie jakis wulgarny agitator, sajanin dosc prymitywny, propagandzista zawodowy lub "uzyteczny dureñ"... jego przeszlosc w bankowosci wskazuje raczej na ostatnia opcje..
 • @GPS.1965 00:44:13
  HA! Drogi GPSie.. komuchy dzieci deprawuja od 70 lat! Obrzydliwy komunista Rockefeller od 1946 roku uklada programy szkolne na których sie wzoruja Yntelygenci rózowi... majac poparcie Wall Street y City, niestety to my z glodu zdechniemy w Gulagach raczej niz oni wymra... doceniam jednak "optymistyczny punkt widzenia" Wacpana.
 • @marosław 23:05:43
  Ja takiej tezy nie stawiam. Co więcej wrzucanie do jednego worka (przez "nikandera" i innych) Austriaków (von Mises oraz Hayek) i liberałów anglosaskich (Friedman) to moim zdaniem grube nieporozumienie.
  Należy mówić o całym spektrum zwolenników kapitalizmu i wolności gospodarczej: od ordoliberalizmu poprzez szkołę austriacką po neoliberalizm anglosaski. Kolejność nieprzypadkowa. Ja do liberałów zaliczyłbym tylko tą ostatnią grupę.
  Nikander robi to z powodu braku wiedzy i zacietrzewienia. Liberałom tak jest wygodnie. Ich argumentacja wygląda tak, jakby wrzucić do jednego worka wszystkie religie i argumentować, że islam to religia pokoju, bo Chrystus kazał miłować nieprzyjaciół.
 • @panMarek 23:58:32
  echo niesie, że się dzieje :-) to wrócę na NE i włączę się w tą niezłą zabawę
  Panie Marku, o co chodzi z tym wielkim nosem jak Blumsztajn? Chodzi o JKM?
 • @GPS.1965 16:05:45
  sam kiedyś nazwałem circ mendą po tym jak mi przy...ała wpakowaniem mojego nazwiska do tagu w tekście o sekcie. I do tej pory google moje nazwisko znajduje w takim kontekście. Ja bym to nawet nazwał bardziej dosadnie niż przysrywanie. Ta pani zapewne nie ma dzieci. Życzę by je miała i wtedy jej odwzajemnię, to zrozumie co robi.
  Ta wymiana zdań jest dla mnie smutna. Uważam się za endeka. Kiedyś zagłosowałem na JKM a SM chętnie czytałem. Potem zauważyłem, że JKM głosi 90 % oczywistości i tym samym przemyca 10% niesprawdzonych w praktyce doktryn. O ile pamiętam teksty Nikandera, wydawał mi się patriotą. A teraz czytam kpiny z człowieka bo mu się Katylina pokręcił z Kartaginą. Hmmmm, należy się poruszać w terenie jaki się zna, bo może wciągnąć...
  Współczuję Nikanderowi, bo sposób w jaki St.M. mu przys...ał z tą partyzantką przypomina mi sposób w jaki potraktowano mnie na S24 kiedy pozwoliłem sobie wejść w polemikę z typem o nicku ścios. Oczywiście za sam fakt skrytykowania działań PiS powstało domniemanie, że ma na mnie coś generał Kiszczak. I oczywiście anonimowo. Tak się panie Michalkiewicz nie robi. Wie Pan, większość z nas tu to ludzie, którzy często latami poświęcają sporą część życia w imię Sprawy, ideałów i nic z tego nie mają poza przykrościami. Potem wielkie zdziwienie, że się ludzie wycofują i zostają cfffaniaki okłamujące i dojące nas wszystkich.
  Ja wiem, że polemika to fajna rzecz i można się dobrze poczuć jak się komuś przywali stoma nikanderami których nikt nie chce jako reszty w sklepie, albo żydowskim nosem... A propos, mówi się, że długi nos znamionuje inny długi organ, więc jakieś kompleksy? Niech żyje netowa anonimowość i już widzę jak się jednoczymy by się nie dać mafiom i NWO. Paweł Tonderski dobrze rzecze, że nie trzeba nam nawet wroga bo sami się pozjadamy.
 • @Leszek K. 11:02:56
  OK, można Michalkiewicza skrytykować za personalny atak - ale tylko wtedy, gdy się wcześniej tysiąc razy skrytykowało nikandera, za jego tysiące personalnych ataków na Michalkiewicza i innych wolnościowców.

  Michalkiewicz popełnił błąd, bo niepotrzebnie zaatakował jedną mendę - powinien był ich opisać zbiorowo, tak jak jak to zrobiłem w mojej notce o internetowych mendach.
 • @GPS.1965 11:27:23
  ja przestałem pisywać na NE niecały rok temu, kiedy jeszcze Nikander pisywał z sensem. Czytałem jego odpowiedź StM i padły tam 'durnie' ale myślałem że to w ramach riposty. Jeśli Nikander ubliżał SM, i to w haniebny sposób, niniejszym krytykuję
 • @Leszek K. 11:32:10
  Nikander atakuje nagminnie personalnie wolnościowców na Nowym Ekranie - w tym Michalkiewicza. Takie komentarze to u niego standard:

  "Michalkiewicz - wielki mi uczony. Jakiś gówniany uniwerek może skończyć każdy."

  "Nie ukrywam: jest to sukces tych żydowskich kosmopolitycznych pomiotów jak Korwin Mikke i Michalkiewicz."

  Właśnie po tym się rozpoznaje internetową mendę - po niesprowokowanych atakach personalnych. Z takimi ludźmi nie warto dyskutować - a tym bardzie zawierać jakichkolwiek porozumień.

  Michalkiewicz dał się sprowokować i na atak osobisty odpowiedział też atakiem osobistym, ale bardziej wyrafinowanym. A nikander się po prostu odszczekuje.

  A te spory tutaj i tak nie mają żadnego politycznego znaczenia, bo to co się tu dzieje to margines marginesów.

  Nam, wolnościowcom, warto się porozumiewać i jednoczyć z narodowcami, o co zaapelowałem tu: http://gps65.nowyekran.pl/post/72104,jak-zalagodzic-spor - a z trzeciodrogowcami i zwolennikami sprawiedliwości społecznej porozumienie nie jest możliwe.
 • @GPS.1965 11:27:23
  Następny święty od liberalizmu, a za nim orszak złożony z przewalczy, geszefciarzy, lichwiarzy, układowców i rozłamowców oraz ludzie związani z tym systemem, którzy od lat niszczą i rozgrabiają naszą Ojczyznę pod płaszczykiem prywatyzacji i zawłaszczania majątku narodowego!

  Skończ pisać głupoty żeglarzu, przetrzyj patrzały i sam przestań wyzywać ludzi od komunistów i zdrajców. :)

  Zastanów się sam dla kogo pracujesz, dla kogo walczysz i o co?

  A dopiero, jak sobie zdasz z tego sprawę i odpowiesz uczciwie przed sobą na te pytania, to zacznij pisać o legalizmie, uczciwości, praworządności i prawach do swojej własności.
 • @GPS.1965 11:57:05
  W imieniu kogo to piszesz, tej sekty liberalnych maniaków, ilu was tam jest, co zmieniliście do tej pory swoją działalnością w Polsce, jakich macie ludzi oddanych sprawie uwolnienia Polski?

  Ile osób liczy wasza partia, kto z waszych ludzi wszedł do polskiego parlamentu albo do parlamentu europejskiego, w ostatnim dziesięcioleciu? Oni są wszędzie, a dokładnie i w SLD, PO, PiS-e i PSL-u, kuźnia nowych talentów? Co czynicie dla zwykłych Polaków, aby im pomóc w ich ciężkim codziennym życiu i ich zmaganiach o to aby przeżyć?

  Korwin jest tylko z jednego znany, z pajacowania, rozłamów i wewnętrznych podziałów wewnątrz swojej partii i ciągłych kłótni oraz obrażania innych Polaków. No i te jego wielkie koalicje, z innymi kanapami politycznymi. :)

  Nie wypowiadaj się w imieniu większości Polaków dobry człowieku, bo ci nikt do tego nie dał prawa i przestań pisać te liberalne dyrdymały, które Polskę i Polaków doprowadzają do biedy i systemowego ubóstwa.

  My nie chcemy we własnym kraju być niewolnikami i tanimi wyrobnikami, w sklepiku, w którym zarządza wolnościowiec stójkowy - ekonom, a jego zwierzchnikiem jest jakiś bank, konsorcjum, korporacja czy inny oligarcha o wiadomym zacnym pochodzeniu.
 • @Leszek K. 11:02:56
  Mierzyć należy wszystko jedną miarą. Pan nazwał (jak sam przyznał) panią "circ" mendą a tutaj "wynokwia się" nad b. delikatnym prztyczkiem jakim pan St. Michalkiewicz odpowiedział przy okazji nikanderowi na jego wezwanie do wywalenia Michalkiewicza z Korwinem z NE. Uwagę o podobieństwie plemiennym nosa nikandera do nosa Mazowieckiego zrobił panMarek (notka z 16.09.2012 23:58:32). Pańska uwaga o powiązaniach długości nosa z innym "długim organem" pozwala mi postawić tezę iż pan nikander to kawał nosa.
 • @antares 12:27:47
  sprawy należy nazywać po imieniu. Ja się odniosłem do konkretnego haniebnego zachowania wobec mnie i takoż je nazwałem. Uważam, że imputowanie czyjejś agenturalności bez dobrych powodów jest podłe, ale może powinienem zapoznać się z całością korespondencji obu panów, co umożliwił mi GPS, za co dziękuję. Więc uważam, że mierzę wszystko jedną miarą. Tak, piłem do p. Marka i, nie ukrywam, chciałem być złośliwy.
 • @GPS.1965 11:57:05
  no właśnie widzę, że Paweł się zdenerwował, ale o ile pamiętam, na polacy.eu.org pisuje w sposób wyważony. Pamiętam też, że go tu nazwano agentem wsi, więc teraz wali na odlew. Nie jest dobrze ranić ludzi bez dobrych powodów bo potem są same problemy.
  Mnie w historii endecji podobał się liberał Roman Rybarski, no i chjenopiast sporo zrobił dla polskiej gospodarki. Warto budować na rodzimych doświadczeniach, bo to co działa w kraju złożonym z ekspansywnych emigrantów o mocnych szczękach i twardych łokciach niekoniecznie zadziała w kraju z ludnością zasiedziałą, z bagażem doświadczeń i parametrami pogorszonymi o niemożność życia z drenażu mózgów od innych.
 • ...
  Ja w zasadzie chciałem powiedzieć ,że nie mam nic do powiedzenia.

  Ach gdybyż ta konstatacja się stała się powszechniejsza, zdobyła uznanie etc. ileż śliny by zaoszczędzono, ileż czasu na palenie papierosów, picie kawy i inne podobne czynności udałoby się wygospodarować z pożytkiem dla naszej nieszczęśliwej ojczyzny.

  P.S.
  StM dowartościował w osobie pana N. różnych nawiedzonych i/lub zadaniowanych osobników/-czki.
  Na świecie jest mnóstwo ludzi, którzy, zupełnie mylnie, uważają iż mają coś ciekawego do powiedzenia.

  Mój nieżyjący już przyjaciel , doktor medycyny, zawsze mawiał, że jednym z objawów choroby psychicznej jest brak krytycyzmu, a nade wszystko samokrytycyzmu.
  Zapewne dlatego, od pokoleń, szpitale psychiatryczne pełne są Jezusów, Matek Boskich i Napoleonów Bonaparte.
  Również zbawców narodu.
 • @Paweł Tonderski 12:10:45
  myślę, że niektórym wolnościowcom chodzi o to by ograniczyć pole do korupcji, która niszczy Polskę, jak się mogę domyślać za przyzwoleniem, o ile nie na życzenie, obcych elit, które nas wykorzystują. Jeśli tak rozumieją liberalizm, to chyba słuszny kierunek. Wielu wolnorynkowców dojrzewa do przekonania, że o ile motywacją szarego człowieka najczęściej jest pieniądz, który popycha do wzmożonego wysiłku, to motywacją ludzi zamożnych jest władza, w imię której dopuszczą swobodę wymiany handlowej o tyle o ile może to być korzystne dla nich. Więc może się okazać, że system korzystny dla jednych dla innych będzie instrumentem do skuteczniejszego wyzysku. Więc jeśli wolny rynek ma polegać na tym, że zmusza się nas do coraz bardziej niewolniczej pracy za coraz mniejsze pieniądze (bo konkurencja) to na ... nos ... nam taki system! Chodzi o uaktywnienie w sobie elementarnego instynktu samozachowawczego i wykorzystywanie praw społecznych ku korzyściom. Jak się okazuje, dla tych bogatych ważnijesza jest środowiskowa solidarność niż skrajny indywidualizm, który promują tam, gdzie chcą sobie popasożytować. Jeśli liberałowie ndokonają takiej refleksji, to może będzie dobrze, więc może jeszcze nie przekreślajmy. Może partie mają mało liczne ale ich fani to niezwykle zmotywowani młodzi ludzie więc jakiś potencjał prezentują.
 • @Leszek K. 13:17:24
  Przecież ta dyskusja trwa od miesięcy z niewielkim skutkiem. Do tych ludzi własnie nic nie trafia, oni są jak ten beton. I jeszcze te ich oskarżenia, w momencie, gdy nie zgadzasz się z Korwinem, że jesteś socjalista albo były komuch. Posłucham się w takim razie Twoich porad i nie będę się już denerwował ani walił nikogo na odlew, tym bardziej, że ostatni felieton pana GPS-a, jest bardzo dobry.

  Pozdrawiam.
 • @Jerzy Wawro 07:32:03
  >wrzucanie do jednego worka (przez "nikandera" i innych)
  >Austriaków (von Mises oraz Hayek) i liberałów anglosaskich
  >(Friedman) to moim zdaniem grube nieporozumienie.

  Z całą pewnością.

  >Należy mówić o całym spektrum zwolenników kapitalizmu i
  >wolności gospodarczej: od ordoliberalizmu poprzez szkołę
  >austriacką po neoliberalizm anglosaski. Kolejność nieprzypadkowa. Ja do liberałów zaliczyłbym tylko tą ostatnią grupę.

  Mam podobne podejście. Tyle, że zarówno Mises jak i Hayek sami siebie nazywali liberałami - stąd to właśnie ich - przede wszystkim - zaliczam do liberałów. Pewnie dlatego ciężko nam się dogadać ;-)
 • @pmad 15:46:38
  Nie ma potrzeby, byśmy się dogadywali. Wygląda na to, że wygra ta idea, której zwolennikom uda się zgnoić przeciwnika. Ale to tylko w internecie. Ludziom którzy tu pisują trudno byłoby wygrać wybory na wójta najmniejszej gminy w Polsce, a co dopiero rządzić krajem.
 • @circ 05:09:03
  Tak zagmatwać pojęcia liberalizmu i konserwatyzmu mógłby tylko szatan.
  Przecież w tej wypowiedzi nie sposób się odnieść do czegokolwiek. Co zdanie to jakieś brednie. Dlaczego wypowiada je kapłan i to w dodatku profesor?
  qaz
 • @Pięćdziesiąt Patyków 00:04:32
  To pan zna Generała ?
 • @Leszek K. 13:17:24
  Pisząc o ważnych dla nas sprawach winniśmy zauważyć iż bardzo powszechne jest przypisywanie słowom różnych znaczeń. Dlatego to co piszemy winniśmy pisać tak aby sens zapisu był jednoznaczny dla wszystkich. Gdy rozmowa toczy się o gospodarce nie usiłujmy przeklinać liberalizmu dlatego że męczy nas to, że ślubna ślubna jest szczera baba i daje każdemu który się nawinie. Co innego liberalizm w obyczajach a co innego w gospodarowaniu. Tylko ciołkowi wydaje się że bogatemu tylko władza jest w głowie! Właściciel masarni ale i właściciel fabryki samochodów choć wydaje polecenia swoim pracownikom (ma władzę) ale w rzeczywistości jest sługą klienta i służy klientowi starannością w oferowanym mu towarze. W demokracji ciąg do władzy wykazują wyłącznie kundle (gołodupce) widząc perspektywę nachapania się ze wspólnego koryta. Korupcja występuje wyłącznie w strukturach państwowych. Zezwolenie na budowę, na wycięcie drzewa czy zezwolenie na założenie przedsiębiorstwa, itp. - dla wydającego je urzędnika to furtka do wymuszeń.
 • @antares 21:33:03
  Dlatego jeśli ktoś pisze o liberalizmie, który jest wieloznaczny, powinien go dokładnie zdefiniować. Jeśli jest blogerem i często tym pojęciem operuje, to powinien zrobić o tym notkę. Ja tak zrobiłem: http://gps65.nowyekran.pl/post/15373,liberalizm

  Tymczasem wielu blogerów klnie na liberalizm i liberałów, ale nie określa co przez to rozumie. Na dodatek klnie na mnie jako na liberała, ale nie wskazuje zła w tym co ja określiłem jako liberalizm, ale przeklina jakieś inne liberalizmy. Na dodatek większość tych przeklinających nie rozróżnia liberalizmu od libertynizmu czy libertarianizmu. To bez sensu, nie?
 • @GPS.1965 22:03:23
  Nie ogarniam już tego co sie na NE dzieje. Zasiadam na Korwinie bezbłędnym, znalazłem Michalkiewicza - byłem u Ciebie ale już mi kark od siedzenia sztywnieje (dupa wytrzymuje) tak, że i w furce mam problemy z rozglądaniem sie wokoło. Zdaję sobie sprawę z własnego niedostatku i jak mogę tak czynię starania by na idiotów którzy tu trafili bez sensu nie reagować słowem powszechnie uważanym za nieobyczajne. Mnie nigdy do łba nie przyjdzie żeby sie produkować z komentami u np. "prof" Senyszyn (jestem esteta i w gównie paprać się nie lubię) a takie łajzy sakramenckie spod Senyszynki siedzą tutaj i mnie napastują. Szukam na Czechach tego proszku którym Jozina z Bazin sypią skutecznie aby się od cielepuchów ogonić ale bracia Czesi teraz prohibicje zakładają na płyny i proszek im nie w głowach. Róbmy więc swoje (w piwnicach) a nigdy nam wzrok ostrości nie straci!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31