Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 0 komentarzy

Stanisław Michalkiewicz dla NE

St. Michalkiewicz - Szanowni Czytelnicy! Zainteresowanych moimi książkami proszę o łaskawy kontakt z katolicką Księgarnią Internetową Tolle.pl z siedzibą w Lublinie. Moja autorska strona to http://michalkiewicz.pl/

Państwo zdało egzamin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No i już po krzyku.

Tyle było jazgotu, tyle wątpliwości, czy nasze demokratyczne państwo prawne, co to urzeczywistnia zasady sprawiedliwości społecznej zdało aby egzamin, ochraniając dopóki się dało pana Marcina P. i firmowaną przez niego spółkę Amber Gold – aż wreszcie sytuacja ostatecznie się wyjaśniła. Państwo nasze zdało egzamin i wtedy i teraz, to znaczy – zarówno ochraniając pana Marcina P. oraz firmowaną przez niego spółkę Amber Gold, którą – podobnie jak inne biznesy tego typu – podejrzewam, iż stanowią element „bazy ekonomicznej” bezpieczniackiej watahy wywodzącej się z komunistycznej Służby Bezpieczeństwa, wykańczanej właśnie przez bezpiekę wojskową, wywodzacą się z kolei z RAZWIEDUPR, nazywanej inaczej GRU, który to skrót oznacza Gławnoje Razwiedywatielnoje Uprawlienije. Podaję to tłumaczenie na użytek P.T. dyscjentyków, którzy zachodzą w um („zachodzim w um z Podgornym Kolą”) cóż może oznaczać ta cała „razwiedka” – więc państwo nasze zdało egzamin zarówno wtedy, kiedy ochraniało, jak i teraz, kiedy wykańcza. Oczywiście nie wyczerpuje to zdolności naszego demokratycznego państwa prawnego, co to urzeczywistnia przy okazji zasady sprawiedliwości społecznej – bo oto państwo nasze jeszcze raz potwierdziło, że bezpieczniackie watahy i ich mocodawcy w osobach strategicznych partnerów mogą na nim polegać. Znaczy – zdało egzamin na piątkę z plusem – a kto konkretnie zdał? A któż by, jeśli nie niezależna prokuratura, która po raz kolejny, zarówno ochraniając Amber Gold, kiedy wymagała tego mądrość etapu, jak i stawiając panu Marcinowi P. cały szereg pryncypialnych zarzutów, kiedy mądrość etapu się zmieniła? Co więcej – niezależna prokuratura właśnie udowodniła, że powinność swej służby rozumie i odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przy wydawaniu koncesji na naziemną telewizję cyfrową.

    Wprawdzie niezależna prokuratura mi się nie zwierza, ale przecież tego i owego mogę się domyślić – głównie zresztą dzięki twórczemu rozwinięciu znanej jeszcze w PRL zasady jednolitej władzy państwowej. To wyjaśnienie podaję z ostrożności, na użytek niezawisłego sądu, który o tej zasadzie z całą pewnością został poinformowany, chociaż niekoniecznie zechce się tym chwalić. Dzisiaj zasada jednolitej władzy państwowej nie jest bowiem wykładana na uniwersytetach z tej samej przyczyny, dla której w domu wisielca nie wspomina się o sznurze. Za komuny ludzie może „mniej mieli kultury lecz byli szczersi” – co przewidział w prorockim natchnieniu Tadeusz Boy-Żeleński. Zasada jednolitej władzy państwowej głosi bowiem, iż niezależnie od tego, ile mielibyśmy państwowych organów i jaki pluralismus ich mnogość miałaby sugerować – całym tym interesem ktoś przecież musi kierować. Za komuny, kiedy wprawdzie szczerość była może trochę wieksza, niż dzisiaj, ale też bez przesady, mówiło się, że całym interesem kręci partia. Oczywiście był to tylko taki skrót myślowy, bo wprawdzie mówiło się: „partia” – ale najważniejsze było to, co „w domyśle”. A co było w domyśle? A cóż by innego jeśli nie „organy” – to bijące serce i najtwardsze jądro partii? Zatem pluralismus – pluralismusem – ale zasada jednolitej władzy państwowej oznacza, że tak czy owak – sierżant Nowak, to znaczy – że ile byśmy tam nie naćkali do konstytucji i ustaw niezależnych organów – to po staremu wszystkimi dyryguje za pośrednictwem agentury stara, poczciwa razwiedka. Tak to zostało uzgodnione przez generała Kiszczaka z gronem osób zaufanych, wykreowanych na Umiłowanych Przywódców – i tak pozostało do dnia dzisiejszego.
 
   Dlatego też, jeśli pan prezydent Komorowski, po którego wyborczym zwycięstwie generał Marek Dukaczewski z uciechy aż otworzył sobie butelkę szampana, wysunął do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji kolegę Jana Dworaka i pana Krzysztofa Lufta, to przecież nie po to, żeby teraz jakieś niezależne prokuratury, albo – co gorsza – niezawisłe sądy podważały ich decyzje, odzwierciedlające wszak aktualną mądrość etapu. Toteż niezawisły sąd administracyjny instynktownie stanął na nieubłaganym gruncie zasady jednolitej władzy państwowej i w podskokach orzekł, że decyzje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji są w jak najlepszym porządku. Skoro tak orzekł niezawisły sąd, to cóż innego mogła w tej sprawie uczynić niezależna prokuratura? „Policmajster powinność swej służby zrozumiał” – opowiadała Telimena o petersburskich obyczajach – więc nic dziwnego, że i niezależna prokuratura też stanęła na nieubłaganym gruncie zasady jednolitej władzy państwowej, dając w ten sposób kolejny dowód, że w każdej sytuacji można na niej polegać. Kiedy trzeba – będzie ochraniala Amber Gold do samego końca, a znowu kiedy trzeba co innego – będzie prezesowi Amber Gold stawiała pryncypialne zarzuty - oczywiście nie wcześniej, aż dopiero wtedy, kiedy pieniądze zostaną przez prawdziwych właścicieli bezpiecznie wyprowadzone z nieznanym kierunku – bo przecież żadna ustawa nie pozbawia niezależnych prokuratorów, ani tym bardziej – niezawisłych sądów - instynktu samozachowawczego. To tylko kapral Revetzky z „Przygód Wernera Holta” wygrażał swoim rekrutom, że: „zaraz zacznę wypędzać z was instynkt samozachowawczy, wy świnie, wy parszywe trychiny!” Nawiasem mówiąc, tenże kapral Revetzky, który w cywilu był aktorem, kazał swoim żołnierzom z artylerii przeciwlotniczej układać wierszyki w których sentyment i patos łączyły się z trywialnością. Oto próbka tej twórczości: „Zapadł już wieczór, gwiazdy migocą, na niebie świeci łagodnie Luna. A tam w ojczyźnie głęboką nocą matka się modli o powrót syna. Strzeż od zagłady go Panie Boże, nie dajcie Nieba mu w rowie zgnić. Niech go bezpieczny, zdrowy sen zmoże, by mógł śnić słodko i zdrowo bździć”. Dla wyjaśnienia dodajmy, że chodzi o artylerię przeciwlotniczą „nazistów” – bo w naszej niezwyciężonej armii nikt takich wierszyków nie układa, to jasne. Nie dlatego, żeby takie rzeczy były zakazane, co to, to nie. Chodzi o to, że jest to poziom na razie nieosiągalny nawet dla celebrytów, z którymi pod pretekstem uczestnictwa w „tańcu z pi... – to znaczy pardon – oczywiście w „tańcu z gwiazdami”, czy innych, podobnych widowiskach   - ścisłe kierownictwo szczodrze dzieli się forsą wyłudzoną od Bogu ducha winnych posiadaczy telewizorów pod pretekstem „abonamentu”.
 
   Nie możemy jednak ani przez chwilę zapominać, że to, iż niezależne media elektroniczne głównego nurtu pracują w służbie ciszy, zawdzięczamy rewolucyjnej czujności funkcjonariuszy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, którzy zostali tam delegowani przez pana prezydenta, którego wybór generał Marek Dukaczewski z uciechy uczcił otwarciem butelki szampana, no i oczywiście – przez Sejm i Senat, które – jak podpowiada mi wyobraźnia – naszpikowane muszą być konfidentami, niczym wielkanocne baby rodzynkami. Skoro zatem i pan prezydent i Sejm i Senat, realizując zasadę jednolitej władzy państwowej, ustanowiły Krajową Radę w składzie takim, w jakim jest, to dla pozostałych organów jest to nieomylny znak, iż nie powinny szukać dziury w całym. Widzimy zatem, że państwo nasze dzisiaj zdaje egzamin tak samo, jak zdało go 13 grudnia 1981 roku, kiedy to zarówno Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, Służba Bezpieczeństwa, Milicja Obywatelska, ZOMO, ROMO i ORMO, niezależna prokuratura no i oczywiście – niezawisłe sądy stanęły na nieubłaganym gruncie zasady jednolitej władzy państwowej.
                                                         
Stanisław Michalkiewicz 

KOMENTARZE

 • Co do Bursztynowego Złota Sp. z o.o. to nie jest potrzebna żadna komisja śledcza w tej sprawie
  a wystarczy jedynie wiedzieć kto był w pierszej setce wpłacających, bo to byli wygrani i oni powinii być beneficjentami Białołęki. Nie sądzę żeby zaplątał się tam ktoś przypadkowy.

  To wszystko w tej sprawie i jak mawiają adwokaci trzeba tylko zapłacić i odsiedzieć,
  Szczęść Boże Autorowi
 • Nic dodać, nic ująć ,
  red.Michalkiewicz, ale czy takie felietony pomogą, bo Tusk przyjął zasadę : "psy szczekaj a , a karawana idzie dalej swoją drogą " na zgubę Polski.
 • Jest prosty dostęp w sieci do wojskowych podręczników . Niestety trzeba znać język angielski
  Wystarczy w przeglądarce umieścić następujące słowa - military training free torrent . Znajdują się tam różne podręczniki np stosowane przez armię amerykańską . Inne słowa dają równie ciekawe rezultaty . Być może ośmieszam się podając powszechnie znane fakty, ale zaryzykuję.
  Ekipa wyniszczająca nasz kraj od 1945 roku szykuje się do rozwiązania siłowego . Osobiście powątpiewam w skuteczność takiej akcji , ponieważ trudno posłużyć się czymś , czego nie ma np wojskiem. Ale bezpieka jest zawsze pełna optymizmu i planów na przyszłość , dlatego niczego nie można wykluczyć.
  Uważam , że wiedzy wojskowej rozpropagowanej wśród Polaków nigdy za wiele.
 • Jak zwykla 5 z + choć tekst mocno zawiły i okraszony wieloma...
  wieloma przymiotnikami, które to tak kochamy w twórczości Pana Stanisława.
  Jednakże autor poczytnych artykułów zaczyna niejako rozumieć istotę i powagę sytuacji, szczędząc Nam ogólności, a coraz częściej i mam nadzieję ,że to zabieg zaplanowany, dzieli się z Nami coraz to pikantniejszymi szczegółami z życia tajnych elit.
  Zachowując przy tym, jakże ważny, głównie procesowo dystans.

  Dziękuję i proszę p więcej.
 • Z tą razwiedką...
  ...Michalkiewicz od dawna zrobił się nudny.
 • @indris 18:44:45
  A mnie tam nie nudzą opowiadania pana Michalkiewicza. Wręcz przeciwnie - bardzo mi się podobają, gdyż są przeważnie bardzo wesołe. Szczególnie wtedy, gdy główne postaci "skaczą z gałęzi na gałąź", a przede wszystkim wówczas, gdy wszystko "kończy się wesołym oberkiem".
  Razwiedka, to razwiedka - gdyby nie ona, to kto i po co skakałby radośnie, że hej? A, tak, to skaczą i tańczą i... w ogóle - jest klawo, jak cholera. Kto wie - może niedługo i my sobie zatańczymy wesołego oberka? A, żeby było weselej zrobimy to na golasa pod mostami i innymi wiaduktami?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31